Zdravý chrbátik, zdravé nôžky
(deti 4-15 r.)


Cvičenie je vhodné pri chybnom držaní tela, skolióze, nesprávnej koordinácií tela, svalovej disbalancii, problémoch s chodidlami (plochonožie, špičkovanie,  nesprávne postavenie dolných končatín do tvaru X, O, vpadnuté päty a vnútorné členky, vytáčanie špičiek pri chôdzi smerom von alebo zakopávaní o padajúci špičku smerom dnu) ale aj ako prevencia.

Pri cvičení využívame rôzne metodiky, najmä vývojový koncept DNS (dynamická neuromuskulárna stabilizácia), pri starších deťoch SM systém a Pilates.

Naším cieľom je nastaviť dieťa do ideálnej centrovanej polohy, v ktorej následne cvičíme a stabilizujeme jednotlivé segmenty tela. Aktivujeme celé telo od chodidiel až po vzpriamené držanie hlavy, zlepšujeme dýchanie, posilňujeme oslabené svalové skupiny, odstraňujeme nesprávne pohybové stereotypy (zlé držanie tela počas sedenia v škole, pri mobile, hrbenie sa, prehýbanie sa…) ktoré bežne cez deň deti vykonávajú.

Cvičenie je vedené hravou zážitkovou formou, využívame veľa moderných pomôcok, deti dostávajú „domáce úlohy“, ktoré je treba plniť 🙂

Rodičia môžu využiť možnosť poradenstva a konzultácií s trénermi počas trvania kurzu.

Prvoradý je pre nás kvalitný a individuálny prístup aj v rámci skupiny preto je počet detí v skupine obmedzený na max. 8 detí.

Cena: 9 Eur/1 lekcia

Cvičí sa 1x do týždňa, v prípade záujmu 2x.

Miesto je potrebné rezervovať vopred tu cez kontaktný formulár alebo telefonicky 0907 811 334.

V prípade, že Vám žiadny z uvedených termínov nevyhovuje, neváhajte nás kontaktovať. Pripravujeme nové termíny a Vaše návrhy uvítame. 

V prípade záujmu o kompenzačné programy pre uzavreté  skupiny rekreačných a profesionálnych športovcov vieme čas cvičenia prispôsobiť Vašim požiadavkám.

Kontaktný formulár

Sledujte nás

© 2024 by ParkPilates. All Rights Reserved.

GDPR