Roztancované nôžky

Tanečné radovánky s deťmi, na ľudovú nôtu, aj s používaním rôznych hudobných a tanečných  rekvizít.

A čo Vašim deťom môže takýto tanec priniesť?

Tancovanie vo všeobecnosti  zlepšuje koordináciu pohybov a obratnosť. Tým, že deti zapájajú rôzne časti tela, zlepšuje sa ich im držanie a tak odstraňujú problémy s chrbticou. Pri tanci sa  rozvíja hudobný sluch a rytmus a v konečnom dôsledku deti nadobudnú nové priateľstvá, zaradia  sa do širšieho kolektívu a získajú aj radosť z pohybu.

Na našich hodinách sa Vaše deti stretnú s kamarátskym a zároveň profesionálnym prístupom našich lektorov. Popri tvorbe choreografií  na ľudovú nôtu sa budú venovať aj základom rytmiky a základom klasického tanca.

Tento ľudový projekt zastrešuje choreograf a tanečník Štefan Mucha, ktorý sa dlhé roky venoval profesionálnemu tancu a od roku 2012 vedie folklórny súbor Rozsutec v Žiline. Jeho meno sa spája s takými významnými telesami ako sú PUĽS Prešov,  VSPT Jánošík Brno, České umělecké studio Pohořelec  Praha, Divadlo Jonáša Záborského v Prešove. Zároveň viedol vlastnú tanečnú skupinu tvoriacu pre televíznu reláciu Drišľakoviny. Okrem ľudového tanca sa venuje aj choreografiám z oblasti klasického tanca v štýle balet, rokoko, barok, moderný tanec, írsky tanec, country, jazz a pod.

Hlavnou lektorkou projektu bude súčasná sólistka folklórneho súboru Rozsutec Janka Kostolanská. Janka od malička navštevovala rôzne folklórne kolektívy, SZUŠ a od 15tich rokov tancuje vo FS Rozsutec.

Tancovať  budeme 1x do týždňa. Utorok o 17 hod. alebo štvrtok o 16.30 hod.

V skupine bude 8 detí.
Cena 1 lekcie je 8 Eur.

Začíname v septembri 2021.
Detičky môžete prihlasovať už teraz.

Tešíme sa na všetkých nových malých folklóristov.

Sledujte nás

© 2021 by ParkPilates. All Rights Reserved.

GDPR